Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov školský úradHľadať
 
 

Slávnostné odovzdanie altánka Vytlačiť
 

IMG-20180928-WA0004.jpgNaša Základná škola na ulici Československej armády v Prešove sa už druhý rok snaží upraviť školský priestor medzi pavilónmi. Najprv sme spolu s rodičmi zrevitalizovali a obnovili školský skleník a  vysadili sme levanduľovú špirálu. V rámci projektu Zelená pre Prešov sme vybudovali bylinkovú špirálu a hotel pre hmyz. V piatok  26.10.2018 sa konalo slávnostné odovzdanie školského dreveného altánku do užívania. Patronát nad celou realizáciou mala pani učiteľka M. Segľová. Oslovila rodičov, firmy a podarilo sa jej dať dokopy taký kapitál, že z myšlienky sa stala realita. Pani riaditeľka sa jej za to veľmi pekne poďakovala a samozrejme nielen jej , ale všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácii tohto diela. „ Bez vašej láskavej pomoci  by sme tento altánok svojpomocne zrealizovať nevedeli“ povedala v príhovore riaditeľka školy Mgr. Ľ.Kohániová všetkým prítomným.  Bolo veľmi milé stretnúť sa s ľuďmi, ktorí nielen finančne, ale aj vlastnou prácou prispeli k tomu, aby altánok dostal konkrétnu podobu a v  neformálnom duchu sa porozprávať aj o ďalšej spolupráci.

    Altánok nebude slúžiť len ako učebňa v prírode pre vyučovanie prírodovedných predmetov, ale aj pre predmety ako je svet práce, technika, a  tiež aj na voľnočasové a mimoškolské aktivity žiakov. Najviac sa však naňho tešia žiaci prvého stupňa, ktorí tam môžu mať prvouku, prírodovedu, vlastivedu, ale aj iné predmety a v harmónii s prírodou môžu realizovať zážitkové vyučovanie.

     Jeho výstavbou pokračujeme v revitalizácii školského dvora, zvyšujeme jeho kultúrnosť a rozširujeme možnosti jeho využitia. Donedávna obyčajný školský areál sa premenil na podnetný oddychovo - učebný priestor .


 
 
ÚvodÚvodná stránka