Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov školský úradHľadať
 
 

Pokračujeme v tradícii: „Pasovanie prvákov za členov školskej knižnice“ Vytlačiť
 

DSC_2679.jpgDňa 25. 10. 2018 sa na ZŠ Šrobárovej v Prešove už deviatykrát konalo podujatie s názvom Pasovanie prvákov za členov školskej knižnice. Akciu, tak ako pominulé roky, organizovali pani učiteľky, ktoré pracujú v školskej knižnici: PaedDr. Anna Vizdalová, PaedDr. Bibiána Ondrejčáková, Mgr. Tatiana Alexovičová, Mgr. Eva Lukáčová, PaedDr. Tatjana Pjurová. Pomáhali im aj triedne učiteľky prvých ročníkov a pani zástupkyňa riaditeľa školy Mgr. Jana Kolšovská.

Prváčikov čakalo krásne herecké vystúpenie s názvom Popletená rozprávka, v ktorom účinkovali žiaci hudobno-dramatického krúžku pod vedením pani vychovávateľky Mgr. Magdalény Katonovej. Žiaci v tento deň zložili čitateľský sľub, dostali čitateľský preukaz a prvýkrát vkročili do miestnosti plnej kníh. Stali sa tak právoplatnými členmi školskej knižnice. Okrem skvelých zážitkov si domov odniesli darček v podobe záložky do knihy, ktorú im podpísal pán spisovateľ Valentín Šefčík. Ten, z ešte nepublikovanej básnickej zbierky, predniesol deťom svoju báseň O bubline a použil pritom aj bublifuk. Žiakom sa jeho vystúpenie veľmi páčilo a obdarili ho veľkým a úprimným potleskom. Po skončení pestrého programu na básnika čakali žiaci zo školského krúžku Pegas, aby sa ho spolu so svojou pani učiteľkou Mgr. Lenkou Koškovskou opýtali na pár otázok. Celé interview so známym detským básnikom si môžete prečítať v školskom časopise PEGAS (číslo jeseň/zima-2018/2019), ktoré sa bude predávať v decembri na vianočnom jarmoku v ZŠ na Šrobárovej ulici v Prešove.

Túto akciu hodnotíme veľmi pozitívne, pretože bola nielen zábavná, ale aj výchovná. Ukázalo sa, aké sú knihy v živote dieťaťa dôležité a že čítať je potrebné. Všetci dúfame, že naši prváci budú do knižnice chodiť radi a o knihy sa budú vzorne starať.

 

Mgr. Lenka Koškovská

DSC_2673.jpg

DSC_2679.jpg

DSC_2683.jpg

DSC_2696.jpg

DSC_2704.jpg

P1410949.jpg

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka