Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov školský úradHľadať
 
 

Medzinárodný projekt Záložka do knihy... Vytlačiť
 

Záložka do knihy spája školy: Pohádky, bajky, pověsti a příbehy neznají hranice

Záložka do knihy spája školy: Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice, to je názov medzinárodného projektu v šk. r. 2018/2019. Mgr. Rozália Cenigová, ústredná metodička pre školské knižnice a odborná garantka česko-slovenského projektu oboznámila koordinátorov slovenských škôl s  adresou družobnej školy z ČR. Našej škole bola pridelená základná škola na Tyršovej ulici v Němčiciach nad Hanou.  Prostredníctvom zdvorilej elektronickej správy sme si navzájom potvrdili partnerstvo s koordinátorkou Hanou Svobodníkovou, spresnili počet záložiek a dohodli sa o spôsobe výmeny záložiek formou zaslania balíka.

Do projektu sa zapojili žiaci primárneho vzdelávania pod vedením triednych učiteliek, vyučujúcich ANJ a žiaci piateho ročníka. Pri tvorbe záložiek sa inšpirovali prečítanými knihami. Pre žiakov v ČR vyrobili nielen záložky, ale žiaci 3. C triedy im napísali  listy o sebe a o škole.

Koordinátorka z ČR  Hana Svobodníková poslala v balíku záložky, listy od žiakov 8. ročníka, bulletin, a CD Almanach- program zo školskej akadémie. Každý žiak primárneho vzdelávania našej školy dostal záložku od českých kamarátov, prečítali sme listy a inšpirovali sa zaujímavým programom.

Do ČR sme tiež poslali bulletiny, aby aj českí kamaráti sa dozvedeli zaujímavosti o našej škole. Pri výrobe záložiek mali žiaci na pamäti, že ich záložka bude darom pre neznámeho kamaráta z partnerskej školy, preto sa snažili urobiť čo najkrajšiu záložku.  Myslíme, že sa im to podarilo. Veríme, že potešia českých kamarátov.

    

Koordinátorka SJL pre primárne vzdelávanie.: Jaroslava Števčíková


 
 
ÚvodÚvodná stránka