Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov školský úradHľadať
 
 

Dievča SPŠE v ITVytlačiť
 

dievca v ITStredná priemyselná škola elektrotechnická Prešov pripravuje pre dievčatá vo veku 11 – 15 rokov podujatie pod názvom Dievča SPŠE v IT , ktoré sa uskutoční v utorok 18. júna 2019 o 14.00 hod. v priestoroch SPŠE na Plzenskej 1 v Prešove.


„Veríme, že Dievča SPŠE v IT prinesie zúčastneným dievčatám zaujímavý zážitok zo stretnutia s profesionálkami zo sveta IT a zároveň informáciu o tom, ako sa na takúto kariéru môžu pripraviť štúdiom na SPŠE“, povedal riaditeľ školy Ing. Slavomír Kožár, MBA.


Sektor IT je druhým najväčším pilierom slovenského hospodárstva. V posledných rokoch registrujeme veľký záujem IT firiem rozvíjať svoje podnikanie na Slovensku. Rozširujú svoje kapacity a s tým súvisí potreba stále väčšieho počtu šikovných ľudí. Aj keď v mysliach ľudí je daný sektor doménou mužov, niektoré činnosti v ňom lepšie zvládajú ženy. Ženy sú v práci vytrvalejšie, dokážu robiť naraz viacej činností, ich prednosťou je schopnosť budovať vzťahy, rozvíjať dôveru a empatiu a priniesť na problémy nový uhol pohľadu.


Medzi výhody práce v IT sektore patria nadštandardný plat, kreatívna práca, život bez
stereotypu, ale aj možnosť práce z domu či práca na čiastočný úväzok.


Ak Ťa oslovila predstava byť súčasťou sveta IT, chceš sa o ňom dozvedieť veľa zaujímavých informácií a si dievča vo veku 11 až 15 rokov, tak neváhaj a príď na stretnutie s profesionálnymi dámami, obchodnou analytičkou Lenkou Hlinkovou (https://www.ajtyvit.sk/zeny-v-it/lenkahlinkova/) a programátorkou Ivetou Tonhauserovou (https://www.ajtyvit.sk/zeny-v-it/ivetatonhauserova/).

Zároveň sa dozvieš o štúdiu na SPŠE v Prešove z úst študentiek školy
a pedagogičiek z danej oblasti.

Pre účasť na podujatí je potrebné vyplniť prihlasovací formulár.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na spse@spse-po.sk


 
 
ÚvodÚvodná stránka