Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov školský úradHľadať
 
 

BEZPEČNE NA CESTEVytlačiť
 

Foto 13A.jpg„Na ceste si dávaj pozor, cesta nie je park,

     vždy sa pozri vľavo, vpravo, a nie naopak!

Na ceste si dávaj pozor, cesta nie je park,

     Nešporáci veru vedia, prečo je to tak!“


 

Piesňou Mira Jaroša s vystihujúcim názvom „Na ceste“ začali žiaci 1. stupňa Základnej školy Mirka Nešpora v Prešove svoj posledný septembrový piatok. Ten so sebou priniesol projektové vyučovanie s názvom Bezpečne na ceste a tiež množstvo zábavných aktivít a činností zameraných na získanie i overenie vedomostí a zručností z prierezovej témy dopravnej výchovy – výchovy k bezpečnosti v cestnej premávke.

                Učenie bolo v tento deň veru zvláštne – dopravné hry, kvíz s dopravnými značkami, jazda zručnosti  na kolobežkách za asistencie spevu a tanca – to je len zlomok toho, čím malí školáci počas vyučovania prešli. Zoznámili sa so základnými pravidlami cestnej premávky, učili sa, ako sa na ceste správajú chodci, cyklisti, či cestujúci v MHD. Získali prehľad o tom, aké nebezpečenstvá číhajú na vozovke i blízko nej, ako sa im vyvarovať a predísť im. V priebehu školského dopoludnia vystriedali žiaci desať dopravných stanovíšť, kde okrem základných poznatkov o doprave získali aj informácie smerujúce k záchrane ľudského života.

Projektovým dňom sprevádzali „Nešporáčikov“ okrem triednych učiteliek aj odborníci naslovovzatí: členka Červeného kríža SR, príslušníci Policajného zboru SR a vojaci zo záchrannej zložky VÚ SR. Tí svojimi vedomosťami, skúsenosťami, ale najmä praktickými činnosťami „vyšperkovali“ už aj tak výnimočný deň.

                Piesňou to začalo, piesňou a tancom to aj končilo. Za asistencie záchranných zložiek si malí školáci zaspievali a zatancovali „dopravný tanec“, ktorý počas projektového dňa nacvičili. Pochvala od triednych učiteliek, „Bezpečkov certifikát“ a reflexný pásik ako odmena na záver - tie si odnášal každý Nešporáčik popoludní domov. A nielen to! Vedomosti a poznatky, ktoré všetci získali, sú nenahraditeľné, určite sa v tejto uponáhľanej a pre deti nebezpečnej dobe zídu. Veď práve dieťa je najzraniteľnejším členom cestnej premávky.

 

 

Mgr. J. Ďuricová, učiteľka ZŠ M. Nešpora
Foto 10A.JPG
Foto 9.jpgFoto 1.JPGFoto 4.JPG


 
 
ÚvodÚvodná stránka